کد خبر:93206 تاریخ انتشار : 1396/11/15-9:24:6
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان کرمان خبر داد؛
تامین ۲۵ تن اقلام مورد نیاز مناطق زلزله زده در کمپین دانشجویی آه کوهبنان/ادامه فعالیت گروههای جهادی جهت بازسازی مناطق آسیب دیده تا دو سال آینده
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان کرمان عنوان کرد:گروههای جهادی اکنون وارد فاز جمع آوری کمکهای مردمی شده اند و در قالب کمپین “آه کوهبنان” بیش از ۲۵ تن اقلام مورد نیاز مردم زلزله زده تامین شده است که این اقلام شامل کانکس، پتو، کنسروجات و دارو می باشند.
لینک کوتاه http://kerman.bso.ir/id/93206
ناصر بهروز در گفتگو با “  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کرمان" اردوی در رابطه با برگزاری اردوهای جهادی زمستانه گفت : در فاصله بین دو ترم حدود ۷۰ نفر در قالب ۲۵ گروه جهادی به مناطق محروم استان در شهرستان های کهنوج، بم و مناطق زلزله زده و حاشیه شهر کرمان اعزام شدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان کرمان افزود: براساس شناسایی هایی که در هر منطقه صورت پذیرفته و برپایه ظرفیتهای آن منطقه فعالیت های گروههای جهادی تقسیم بندی شده است که شامل توانمندسازی، مباحث فرهنگی، رفع آسیب های اجتماعی، پروژه های عمرانی مثل طرحهای آبرسانی، سرویس های بهداشتی و ساخت مدارس بوده است.

وی با اشاره به ماموریت گروههای جهادی اظهار داشت: نگاه ما به اردوهای جهادی، حل مساله است یعنی سعی کردیم معضلات را پیدا کنیم و نسبت به حل آن مساله گامهای موثری برداریم.

بهروز در رابطه با فعالیتهای جهادی در منطقه زلزله زده کوهبنان تشریح کرد: از روز ابتدایی زلزله تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان جهادگر در منطقه حضور پیدا کردند که در ابتدا عملیات آواربردای و امداد و نجات را انجام می دادند و در روزهای بعد از زلزله خدماتی همچون راه اندازی آشپزخانه که قریب به ۱۰ هزار پرس غذای گرم بین مردم توزیع شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان کرمان ادامه داد: گروههای جهادی اکنون وارد فاز جمع آوری کمکهای مردمی شده اند و در قالب کمپین “آه کوهبنان” بیش از ۲۵ تن اقلام مورد نیاز مردم زلزله زده تامین شده است که این اقلام شامل کانکس، پتو، کنسروجات و دارو می باشند.

وی با تاکید بر استمرار حضور گروههای جهادی در مناطق زلزله زده خاطرنشان کرد: گروههای جهادی از این به بعد بیشتر در مناطق زلزله زده حضور خواهند داشت و این فعالیتها تا دو سال آینده جهت کمک به بازسازی و ساخت و ساز مناطق آسیب دیده ادامه خواهد داشت.

ناصر بهروز در خصوص اردوهای جهادی نوروزی گفت: در ایام نوروز بیش از ۱۵۰۰ نفر در قالب گروههای جهادی جهت اتمام پروژه های نیمه تمام قبلی و تمرکز بر حاشیه شهر کرمان و حضور در شهرکهای سیدی، صنعتی و انتهای شهرک پدر در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و کمک به خانواده های آسیب دیده به فعالیت می پردازند.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: