کد خبر:16413 تاریخ انتشار : 1394/6/7-15:58:51
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس:
دانشگاه نیازمند بسیج دانشجویان به صراط مستقیم انقلاب است
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: امروز دانشگاه بیش از گذشته نیازمند بسیج دانشجویان به صراط مستقیم انقلاب است.
لینک کوتاه http://kerman.bso.ir/id/16413
اسماعیل قزل سفلی صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه های غیرانتفاعی شهر شیراز اظهار داشت: بعد از گذشت سال ها از فرمان تاریخی حضرت امام راحل(ره) در دوم آذرماه 67 مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی، امروز این تشکل در حال سپری کردن رشد و بالندگی خود است.
وی، تربیت نیروی متعهد تراز انقلاب اسلامی و نقش آفرینی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و... را  دو راهبرد کلان بسیج دانشجویی برشمرد و با بیان اینکه جوانان زیادی در این بستر تربیت شده اند افزود: جریانی به دنبال اینست که جوانان کشور را ناامید و مایوس کند از این رو زنده نگه داشتن شعله امید به عنوان یک کارویژه باید دنبال شود.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه دانشگاه بیش از گذشته نیازمند بسیج دانشجویان به صراط مستقیم انقلاب اسلامی است اضافه کرد: دانشجویان بسیجی نیز بیش از گذشته باید به خودسازی و توانمندسازی تشکیلاتی خود بپردازند و با هوشیاری نگاه به آینده داشته باشند.
قزل سفلی از تشکیل مجامع بسیج دانشجویی دانشگاه های علمی، کاربردی، غیرانتفاعی، فرهنگیان، آزاد، پیام نور، دولتی، فنی و حرفه ای و علوم پزشکی در استان فارس خبر داد و تصریح کرد: به دنبال تخصصی تر کردن فعالیت های بسیج دانشجویی با توجه به نوع دانشگاه هستیم تا بستری برای برنامه ریزی، هم اندیشی، هم افزایی و کارتشکیلاتی بهتر و موثرتر به وجود آید.
وی با بیان اینکه قرارگاه دانشجویی عمار بسیج دانشجویی استان فارس با هدف پشتیبانی فکری عملیاتی از مجموعه اقدامات بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه های استان تشکیل شده است ادامه داد: این قرارگاه به عنوان یک مدرسه تشکیلاتی برای بسیج دانشجویی خواهد بود که در آن از باتجربه های بسیج دانشجویی برای کمک به اثرگذاری این تشکل استفاده می شود.
این مقام مسئول از تشکیل کانون فارغ التحصیلان بسیج دانشجویی ذیل قرارگاه دانشجویی عمار بسیج دانشجویی استان فارس خبر داد و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دانشجویان بسیجی فارغ التحصیل برای تقویت بنیه تشکیلاتی و تشکلی بسیج دانشجویی و ایجاد بانک اطلاعاتی قوی برای بکارگیری این عزیزان از اهداف این کانون است.
قزل سفلی در ادامه با تاکید برنگاه حداکثری به جذب دانشجویان خاطرنشان کرد: با نگاهی حداکثری به دنبال جمع کردن سلیقه های مختلف دور همدیگر در بسیج دانشجویی هستیم که می تواند به بالندگی این تشکل دانشجویی نیز کمک کند چراکه به فرموده مقام معظم رهبری بسیج مدرسه بدون حصار است.
وی، هویت بخشی و تقسیم وظیفه بین دانشجویان جزئی از وظایف مسئولان بسیج دانشجویی دانست و افزود: اخلاق و ادب از نیازهای تشکیلاتی است و در پیگیری ها و ماموریت ها، این مهم باید رعایت شود.
مسئول بسیج دانشجویی استان فارس با تاکید بر تعامل موثر و سازنده دانشجویان بسیجی با مسئولان دانشگاه، اخلاق مداری و ادب را لازمه فعالیت های دانشجویان برشمرد و بیان کرد: بسیج دانشجویی به عنوان یک وظیفه شرعی، قصد کمک به مسئولان دانشگاه دارد چراکه رشد و توسعه دانشگاه را در امتداد کارآمدی و بالندگی نظام می بیند.
قزل سفلی در ادامه بر استفاده مسئولان دانشگاه ها از ظرفیت های بسیج دانشجویی برای رسیدن به اهداف خود  تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین وظایف امروز بسیج دانشجویی به عهده دارد، زنده نگه داشتن شعله امید در بین جوانان بوده چراکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در کشور است.
وی با بیان اینکه مطالبه گری و آرمان خواهی از ویژگی های دانشجویان است افزود: انتقادها باید عادلانه، عالمانه و دلسوزانه باشد و تبدیل به تخریب نشود.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در ادامه با اشاره به بازگشایی سفارتخانه انگلستان در تهران بیان داشت: با توسعه روابط دیپلماتیک مخالف نیستیم بلکه نیاز ضروری می دانیم اما با القای این فرهنگ که با بازگشایی سفارتخانه همه چیز تمام شده و خباثت های این روباه پیر نیز فراموش می شود، مشکل داریم و از مسئولان مربوطه می خواهیم که با هوشمندی بیشتری عمل کنند.
قزل سفلی با بیان اینکه برخی جریانات می خواهند به توانمندی های داخلی تکیه نکنیم، بر مقابله با آن ها تاکید کرد و گفت: نباید نگاه ها به بیرون از کشور دوخته شود بلکه باید از ظرفیت های درون کشور به نحو احسن استفاده کنیم.
در این جلسه از غلامرضا شادمان تقدیر و جمشید فیروزی به عنوان سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه های غیرانتفاعی شهر شیراز معرفی شد.
غلامرضا شادمان نیز در حکمی به عنوان دبیر اجرایی قرارگاه دانشجویی عمار بسیج دانشجویی استان فارس و سرپرست کانون فارغ التحصیلان این سازمان منصوب شد.
انتهای پیام/
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: