کد خبر:84252 تاریخ انتشار : 1396/7/12-8:55:47
نامه سرگشاده جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان کرمان به رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس
نامه سرگشاده جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های باهنر، آزاد و ولی‌عصر (عج) کرمان به دکتر پورابراهیمی داده شد
لینک کوتاه http://kerman.bso.ir/id/84252
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کرمان: نامه سرگشاده جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های باهنر، آزاد و ولی‌عصر (عج) به دکتر پورابراهیمی
 بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای پور ابراهیمی (رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده محترم مردم کرمان و راور)
سلام علیکم

 با گذشت مدت‌ها از آغاز خشونت‌ها در میانمار که قلب تمام مسلمانان و انسان‌های آزاده را در سرتاسر جهان به درد آورده است، ما مردم و مسئولین جمهوری اسلامی را چه شده است که تنها واکنش‌هایمان به رفتارهای ددمنشانه و وحشیانه دولت جنایتکار میانمار، فقط چند بیانیه و نامه روی کاغذ بوده است؟ مگر متن صریح قانون اساسی بر حمایت از مظلوم و مستضعفان تاکید ندارد؟ آیا واقعا این گونه عکس العمل‌ها مناسب و شایسته کشوری که خود را حامی اول مظلومین و مستضعفین در سراسر جهان می داند، می‌باشد؟

 به گمان ما دانشجویان، وقت آن رسیده است که نمایندگان ملت در جواب به این ندای رهبرمان که فرمودند: 《راه چاره این است که دولتهای مسلمان عملاً وارد بشوند؛ نمیگوییم لشکرکشی کنند به آنجا امّا فشار سیاسی بیاورند، فشار اقتصادی بیاورند، ده‌ها کشور مسلمان و دولت مسلمان هستند که ممکن است بعضی از اینها ارتباطات تجاری داشته باشند، ارتباطات اقتصادی داشته باشند؛ آنها از آن طریق فشار بیاورند به آن دولت، تذکّر بدهند، تکرار بکنند، در مجامع جهانی علیه آنها فریاد بکشند؛ این کارها را باید بکنند.》 طرح‌هایی هم‌چون طرح تحریم اقتصادی دولت میانمار و حتی در مقیاس وسیع‌تر، الزام دولت به تشکیل گروه‌های متحد با کشورهای مسلمان جهان برای وارد کردن فشار سیاسی و اقتصادی به این کشور، را در دستور کار قرار بدهند تا بدین وسیله بتوان با این ظلم و جور مقابله کرد و شاید دست جنایتکار آنان از سر مسلمانان روهینگیا قطع شود.

 هرچند که شاید مبادلات اقتصادی ایران و میانمار آن‌قدر زیاد نباشد که قطع شدن آن بتواند ضربه‌ای به اقتصاد میانمار وارد کند اما پیشگام شدن در این مسیر و ارائه یک الگوی رفتاری به سایر کشورها می‌تواند اقدام مهمی باشد.

 طبق آخرین آمار سازمان توسعه تجارت، ایران در سال ۱۳۹۳ صد و چهل و چهار میلیون دلار به میانمار صادرات داشته است که مجلس شورای اسلامی باید با تصویب طرح تحریم میانمار هر چه زودتر این صادرات را قطع نماید و هرگونه تجارت با این کشور را ممنوع نماید. امید است این عکس العمل مجلس شورای اسلامی علاوه بر نشان دادن رویه انقلابی مسئولان جمهوری اسلامی بتواند الگو و نمادی برای تمام کشورهای مسلمان و آزاده در این راه باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان
مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه شهید باهنر
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان 
بسیج دانشجویی دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان 
مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: