کد خبر:62542 تاریخ انتشار : 1395/10/19-12:43:14
یادداشت مسئول سازمان بسیج دانشجویی؛
چرا ما با آمریکا که یک ابر قدرت است مخالفت می کنیم اما با روسیه و چین ارتباط داریم؟
سیاست خارجی ایران بر سه محور حکمت، عزت و مصلحت بنا شده است. جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس عزت و برای حفظ استقلال خود با کشورهای سلطه جو و استعمارگر مبارزه کرده اس
لینک کوتاه http://kerman.bso.ir/id/62542
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کرمان:  داود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی، در یادداشتی با طرح سئوال به موضوع چرایی عدم ارتباط کشورمان با آمریکا پرداخت. متن کامل یادداشت به شرح زیر است:

سوال: چرا ما با آمریکا که یک ابر قدرت است مخالفت می کنیم اما با روسیه و چین ارتباط داریم؟

پاسخ: سیاست خارجی ایران بر سه محور حکمت، عزت و مصلحت بنا شده است. جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس عزت و برای حفظ استقلال خود با کشورهای سلطه جو و استعمارگر مبارزه کرده است.

زمانی روسیه همچون آمریکای امروز یک کشور مستکبر بود که با انواع حیله ها همچون کودتا، لشکرکشی و... در پی سلطه بر جهان بود. لذا شاهد بودیم در آن زمان در کنار شعار مرگ بر آمریکا شعار مرگ بر شوروی را نیز سر می دادیم.

اما امروز شوروی از هم پاشیده است و روسیه مانند سایر کشورها در روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی بر اساس منطق و عرف دیپلماتیک عمل می نماید و ارتباط ما با چین یا روسیه دیگر همچون دوران پهلوی یک ارتباط استعماری از جنس پادشاه و رعیت نیست. بلکه رابطه ای از موضع برابر و بر اساس منافع ملی طرفین ایجاد شده است و سلطه گری و زورگویی در این رابطه وجود ندارد.
 
قطعا اگر آمریکا نیز از خوی استکباری دست بردارد و به گفته امام خمینی(ره) آدم شود با آمریکا نیز روابط برقرار خواهد شد.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
جهادگران بسیجی گروه جهادی ریحانه النبی شهر کرمان در ایام ...
به همت گروه جهادی بسیج دانشجویی شهرستان زرند یک کانکس شام...
به همت گروه جهادی شهدای گمنام طی اقدامی جهادی وار شروع ب...